Tervetuloa Kulttuuriyhdistys Elävä Ilmaisu ry:n kevätkokoukseen 2020

Hyvää alkanutta kevättä, rakkaat bardilaiset!

Tervetuloa Kulttuuriyhdistys Elävä Ilmaisu ry:n kevätkokoukseen joka, poikkeuslain puitteissa, pidetään tänä vuonna etänä. Kokous järjestyy näppärästi Zoom-sovelluksen kautta, mutta myös fyysinen sijainti on olemassa. Kokous järjestetään sunnuntaina 7.6.2020 klo 19.00. Kokouspaikkana toimii Aidasmäentie 21b, 00650 Helsinki. Vallitsevan pandemiatilanteen takia paikan päällä ollaan ulkotiloissa.

Kokouksessa esitetään viime vuoden tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunto. Tämän jälkeen päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja tili- ja vastuuvapauden myöntämisestä edellisen vuoden hallitukselle. Lisäksi päätetään etäkokouksien mahdollistamisesta tulevaisuudessa. Ohessa on linkki sääntömuutosehdotuksesta: Kulttuuriyhdistys Elävä Ilmaisu Ry Ehdotus sääntömuutoksesta.

Kokouksen työjärjestys:

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys

5. Esitetään tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajan lausunto

6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja tili- ja vastuuvapauden myöntämisestä edellisen vuoden hallitukselle

7. Etäkokouksien salliminen yhdistyksen kokouksissa

8. Muut esille tulevat asiat

9. Kokouksen päätös

Tervetuloa mukaan,

Kulttuuriyhdistys Elävä Ilmaisu ry:n hallitus

 

Muokkaus 7.6.: Zoom-linkki etäosallistumiseen on lähetetty sähköpostilla yhdistyksen jäsenille, ja se on myös Bardit-Fb-ryhmässä. Ongelmatilanteissa voi myös ottaa yhteyttä hallituksen jäseniin.